Krakus – producent konstrukcji drewnianych zaprasza!

Wstępne suszenie jakie poleca producent konstrukcji drewnianych osiąga się poprzez dokładnie kontrolowane metody suszenia na powietrzu. Należy je zaplanować dokładnie i konsekwentnie. Jeśli drewno wysycha zbyt szybko, może powodować nierówny skurcz w obszarach drewna, co skutkuje pęknięciami i uszkodzeniami, które poważnie osłabiają produkt końcowy. Gdy drewno jest odpowiednio suche, jest ono mocowane w bloki, które pozostawiają szczeliny pomiędzy i na zewnątrz każdej jednostki. Szczeliny te są ważne w następnym etapie, ponieważ umożliwiają swobodny przepływ środka konserwującego w równym stopniu po drewnie.

Aby zastosować wodny środek do konserwacji drewna, nowo przygotowane, wysuszone bloki drewna ładuje się do specjalnie zaprojektowanego zbiornika do obróbki. Naczynie to jest dużą ciśnieniową, cylindryczną jednostką zabezpieczającą. Po pierwsze, przed nałożeniem środka konserwującego na producent konstrukcji drewnianych wytwarza się podciśnienie, które usuwa powietrze z komórek drewna. Jest to ważne, ponieważ tworzy przestrzeń, w którą może wchłonąć się zabieg. Następnie zbiornik zalewany jest wodnym środkiem konserwującym i wywieranym ciśnieniem hydraulicznym, aby umożliwić jego penetrację w komórki drewna.

Poziom nacisku i siła konserwująca producent konstrukcji drewnianych stosowana podczas obróbki drewna zależy od zastosowania i klasy impregnowanego drewna. Zabiegi są kontrolowane komputerowo, aby zapewnić konsystencję, od ilości i użytego środka konserwującego po zastosowane ciśnienie. Gdy drewno od producenta konstrukcji drewnianych jest poddawane obróbce przez wymagany czas, stosuje się końcową próżnię, która usuwa nadmiar środka konserwującego i wykorzystuje go do wykorzystania w następnej partii drewna.