Włókniny tapicerskie, kołdry i wypełnienia – sprawdź ofertę!

Większość materiałów nietkanych powstaje poprzez spajanie włókien za pomocą klejów. Najpopularniejszymi materiałami klejonymi są te na bazie tkaniny włóknistej (warstwa włókien tekstylnych o gramaturze 10–1000 g / m2 i więcej). Włókniny tapicerskie kupisz w firmie Lis. Tkaninę najczęściej formuje się mechanicznie z kilku warstw czesanych włókien przechodzących przez rozsiewający bęben czesarki. Tkaninę włóknistą można wytwarzać metodą aerodynamiczną, w której włókna są usuwane z bębna czesarki za pomocą strumienia powietrza i przenoszone do bębna siatkowego (skraplacza) lub siatki poziomej z maksymalną prędkością do 100 m / min lub przez dyspersję wodną włókien na siatce maszyny papierniczej.

Włókniny tapicerskie są zwykle wykonane z bawełny, mieszanki włókien wiskozowych i poliamidowych lub z odpadów produkcji tekstyliów, w tym z włókien nieprzędzonych. Najpowszechniejszą metodą wytwarzania klejonych materiałów włókninowych do tapicerowania jest impregnowanie tkaniny płynnym klejem lub natryskiwanie / drukowanie kleju na powierzchni tkaniny. Klejenie włókien obejmuje wiązanie nasycone i spajanie natryskowe lub nakłada się na włókna klej lateksowy, a następnie suszy się tkaninę.

Impregnowany materiał, czyli włókniny tapicerskie, są suszone i poddawane obróbce w komorach ogrzewanych gorącym powietrzem lub promieniowaniem podczerwonym. Wykonane w ten sposób włókniny tapicerskie (z szybkością 50 m / min i więcej) są stosowane jako materiały do ​​przeplatania i uszczelniania, jako materiały do ​​izolacji cieplnej i dźwiękowej tapicerki, pościeli i podszewek.