Izolacje poddasza, ocieplanie domu Brusy

Innym sposobem na poprawę klimatu w starym domu – bez szkody dla naturalnej wentylacji domu – jest ocieplanie domu Brusy, uszczelnienie piwnic i pustych przestrzeni. Uszczelnij pęknięcia wokół okien piwnicy i otworów wentylacyjnych oraz szczeliny wokół kanałów, przewodów elektrycznych i rur. Dodaj osłony studni do okien wyjściowych, jeśli jeszcze ich nie ma. Zainstaluj paroizolację lub paroizolację i / lub nałóż wodoodporną masę uszczelniającą na ściany i podłogi. Aby uzyskać dodatkową ochronę, dodaj izolację maty do legarów podłogowych. (Jeśli izolujesz przestrzeń czołgania się, upewnij się, że punkty wejścia są odpowiednio zakryte, aby uniemożliwić gryzoniom).

Jak ocieplić ściany w starym domu w Brusach? Wiedza o tym, jak zaizolować ściany w starym domu, może nie być tak ważna, jak wiedza, czy należy je ocieplić. Wielu właścicieli domów popełniło błąd, wiercąc otwory w ścianach, wdmuchując izolację celulozową i szczelnie zamykając ściany. Ta metoda może powodować kondensację wewnątrz ścian.

Poznaj więcej sposobów na ocieplanie domu Brusy! Oprócz pokrycia wycieków i dodania izolacji, niezbędne jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania systemu ogrzewania i wentylacji. Stare, nieefektywne piece mogą nie nadążyć za zapotrzebowaniem na ogrzewanie przestronnych, zabytkowych domów w mroźne zimowe noce. Rozważ zatrudnienie eksperta wykonującego ocieplanie domu Brusy w celu uaktualnienia do modelu energooszczędnego.