Po co modernizacja CNC?

Czym jest modernizacja CNC?
Maszyny CNC to urządzenia elektromechaniczne, które manipulują narzędziami warsztatu przy użyciu danych programowych. Czy wiedziałeś? Nazwa „CNC” w rzeczywistości oznacza Computer Numerical Control i reprezentuje jedną z dwóch powszechnych metod (generowanie technologii drukowania 3D) do generowania prototypów z pliku oprogramowania cyfrowego.

Pierwsze maszyny CNC zostały opracowane w latach 40. i 50. i opierały się na wspólnej telekomunikacyjnej technologii przechowywania danych znanej jako „taśma perforowana” lub „perforowana taśma papierowa”. Dziś modernizacja CNC to zadanie dla firmy takiej jak Cim-el z okolic Trójmiasta.

Technologia taśm perforowanych jest od dawna przestarzała, ponieważ nośnik danych szybko przeszedł na analogowe, a następnie cyfrowe przetwarzanie komputerowe w latach 50. i 60. XX wieku.

Jak to działa? Ogólnie obróbka mechaniczna i modernizacja CNC jest sposobem na przekształcenie podstawowego materiału, takiego jak blok z tworzywa sztucznego, i uzyskanie gotowego produktu (zazwyczaj części prototypowej) za pomocą kontrolowanego procesu usuwania materiału. Podobnie jak w przypadku innych technologii opracowywania prototypów, FDM (drukowanie 3D), CNC opiera się na instrukcjach cyfrowych z pliku Computer Aided Manufacturing  lub Computer Aided Design.