Ekspertyzy kominiarskie Gdańsk

Po co sprawdzać i czyścić komin? Proces spalania powoduje osadzenie kwaśnego materiału, który osłabia mur lub kominy metalowe, powodując ich przedwczesne niszczenie. Ekspertyzy kominiarskie Gdańsk raz w roku są więc konieczne. Znaczne nagromadzenie kreozotu, łatwopalnego materiału powstającego w wyniku niepełnego spalania, może się zapalić i rozprzestrzenić na strych i inne obszary domu. Jeśli komin jest używany rzadko, zwierzęta i ptaki mogą się tam gromadzić i gniazdować, blokując komin. Liście, gałązki, szyszki i gałęzie również mogą zasłaniać komin. Silny wiatr lub ulewny deszcz mogą również uszkodzić kominy. Zaleca się aby komin miał czapkę przeciwdeszczową, aby chronić zwierzęta i wodę, ponieważ są to główne przyczyny awarii kominów.

Co powinno obejmować profesjonalne czyszczenie komina?
Zamiatanie kominka, sprawdzanie paleniska, wykładzin, komory dymnej i kanału dymowego, zewnętrznej części komina, ekspertyzy kominiarskie Gdańsk i sprawdzanie urządzenia pod kątem odpowiednich odstępów. Zalecenia dotyczące prawidłowego działania lub wymiany sprzętu i niezbędnych napraw sprzętu lub konstrukcji.

Kontrola wideo – czy to część ekspertyzy kominiarskiej Gdańsk? Może to oznaczać dodatkowy koszt, ale może wykryć ukryte szkody. Ile kosztuje zamiatanie i czyszczenie komina? Według kominiarza z Gdańska standardowa inspekcja komina kosztuje od 100 do 250 złotych, w zależności od dostępności dachu i rodzaju kontrolowanego komina. Niektórzy kominiarze, przeprowadzający ekspertyzy kominiarskie Gdańsk, zrzekają się opłat kontrolnych, jeśli zostaną wykonane prace porządkowe lub naprawcze.