Perfumeria ekskluzywna poleca swoje produkty

Perfumeria ekskluzywna przedstawia różne typy perfum dostępnym w ofercie.
Pierwszym z nich jest woda toaletowa. Woda toaletowa (EDT) ma stężenie zapachu od 5% do 15%. Jest tańszy niż woda perfumowana i jest jednym z najpopularniejszych dostępnych rodzajów zapachów. Zapach EDT zwykle utrzymuje się przez dwie do trzech godzin. Woda toaletowa jest uważana przez niektórych za odzież dzienną, natomiast woda perfumowana jest uważana za odzież nocną. Termin woda toaletowa pochodzi od francuskiego terminu „faire sa toilette”, co oznacza przygotowanie się.

Woda kolońska jest kolejnym produktem, jakie ma w swojej ofercie perfumeria ekskluzywna Quality. Woda kolońska lub EDC ma znacznie niższe stężenie zapachu niż powyższe rodzaje perfum. Na ogół EDC ma 2–4% procentowe stężenie substancji zapachowej i wysokie stężenie alkoholu. Jest tańszy niż inne rodzaje zapachów, jednak zapach zwykle trwa tylko do dwóch godzin. EDC jest zwykle dostępny w większych butelkach i należy użyć więcej zapachu. Pierwotnie woda kolońska odwoływała się do tradycyjnej receptury, w której zastosowano nuty ziołowe i cytrusowe z niewielkim zakotwiczeniem z nutami bazy.

Czy wiesz czym jest Eau Fraiche? Eau fraiche jest podobny do wody kolońskiej, ponieważ na ogół zapach utrzymuje się do dwóch godzin. Woda perfumowana ma jeszcze niższe stężenie zapachu niż woda kolońska, zwykle tylko 1% do 3%. Chociaż woda perfumowana, którą możesz kupić w perfumerii ekskluzywnej, ma niskie stężenie zapachu, nie zawiera dużej ilości alkoholu. Wraz z zapachem resztki eau fraiche to głównie woda.

Oprócz wymienionych wyżej rodzajów perfum perfumeria ekskluzywna poleca także perfumy niszowe, mgły, płyny po goleniu i inne rodzaje zapachów. Zapachy z wyższej półki mogą kosztować znaczną sumę pieniędzy, więc wcześniejsze badania zapewnią, jakiego rodzaju zapachu szukasz. Oprócz rodzajów zapachów istnieją także nuty zapachowe, które określają końcowy zapach. Przy wszystkich dostępnych rodzajach i zapachach zakupy perfum nie zawsze są łatwe, ale możliwe.