Bramy segmentowe – jak je konserwować?

Być może żadna inna część domu nie doświadcza tak dużego zużycia, jak Twoja brama garażowa. Przeciętne garażowe bramy segmentowe będą się podnosić i opuszczać ponad tysiąc razy w roku. Utrzymany w dobrym stanie zapewnia wygodę i bezpieczeństwo przed złą pogodą, ale i przed złodziejami. Ale zaniedbane drzwi i bramy segmentowe mogą nie tylko stać się tak głośne jak lokomotywa, ale także stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa twojej rodziny, a zwłaszcza dzieci.

Poznaj sposoby na konserwację i dbanie o bramy segmentowe i automatyczne bramy górne w celu zapewnienia niezawodnej, cichej pracy i bezpieczeństwa. Wiele z tych wskazówek dotyczy także bramy segmentowej, które nie mają automatycznego otwierania. Przedstawione na poniższych zdjęciach proste czynności konserwacyjne do bram garażowych nie wymagają żadnych specjalnych umiejętności i ich wykonanie zajmuje mniej niż kilka chwil, które mógłbyś przeznaczyć na wypicie porannej kawy.

Wszelkie potrzebne materiały do naprawy bramy segmentowej są dostępne w centrach domowych i sklepach z bramami garażowymi. Zdecydowana większość bram ma albo sprężyny skrętne, które są montowane na nadprożu nad bramą (zdjęcie otwierające), albo sprężyny rozciągane, które unoszą się nad górnym torem rolkowym. Z wyjątkiem instalacji kabli zabezpieczających, wszystkie naprawy i konserwacje jakie dotyczą bramy segmentowe są proste jak budowa cepa.