Jak działa druk offsetowy Kraków?

W przypadku potencjalnych klientów drukujących różnica między drukiem offsetowym a drukiem cyfrowym polega na tym, że druk cyfrowy lepiej nadaje się do drukowania krótkich serii (tj. począwszy od 1 pojedynczej kopii), a druk offsetowy Kraków lepiej nadaje się do drukowania większych nakładów (tzn. zaczyna być ekonomiczny na ponad 2000 identycznych wydruków kopie).
Oba rodzaje druku zapewniają produkty o wyjątkowo wysokiej jakości i nadające się do profesjonalnej jakości drukowania dla firm. Kluczowymi czynnikami, które sprawiają, że klienci wybierają jeden spośród drugiego, jest zazwyczaj wielkość projektu do drukowania i wymagania projektu niszowego. Istnieją inne różnice – takie jak możliwości kolorów i rozmiary arkuszy, które różnią się między drukiem offsetowym a drukiem cyfrowym. Dowiedz się, jakie są te różnice i co dotyczy zakupu druku!

Różne technologie stosowane w drukowaniu offsetowym a w druku cyfrowym.
Różnica technologiczna między tym jak działa druk offsetowy Kraków a druk cyfrowy polega na sposobie przenoszenia obrazów na papier. Ta różnica wpływa na ekonomikę kosztów eksploatacji tych maszyn, a ta różnica w kosztach przechodzi na klienta drukarskiego. Druk offsetowy Kraków wykorzystuje wytrawione metalowe płyty, które nakładają atrament na kartkę papieru. Konfiguracja drukowania offsetowego w drukarni w Krakowie jest na ogół znacznie bardziej czasochłonna i kosztowna niż drukowanie cyfrowe.

Metalowe płytki – jedna płyta na każdy używany kolor – muszą zostać wytrawione i nałożone na rolki przenoszące atrament na papier. Następnie należy uruchomić prasę przez kilka minut na „skrawkach” arkuszy papieru, aż płyty zostaną odpowiednio zamalowane; pomyśl o tym jak o „arkuszach rozgrzewających”, które ostatecznie zostaną wyrzucone.

Czteroczęściowa drukarka offsetowa.
Z drugiej strony druk cyfrowy wykorzystuje rolki elektrostatyczne – zwane „bębnami” – do nakładania tonera na papier. Bębny – ponownie po jednym na każdy drukowany kolor – wykorzystują ładunek elektrostatyczny, który przyciąga toner w postaci gęstości tonera. Toner jest następnie nakładany na arkusz, a następnie stapiany – przepuszczany przez jednostkę podgrzewającą – na papier. Druk cyfrowy umożliwia łatwe wydrukowanie jednego arkusza papieru lub kopii broszury przy minimalnej konfiguracji. Jednak druk offsetowy wymaga znacznie więcej czasu i materiału na instalację. Atrament i każdy arkusz papieru, który wychodzi z prasy offsetowej, jest w rzeczywistości tańszy niż w przypadku prasy cyfrowej, ale oszczędności mają sens tylko wtedy, gdy praca drukowania jest wystarczająco duża.