Wczasy w Jastrzębiej Górze o jakich marzysz!

Jastrzębia Góra! To po prostu jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, gdzie spędzisz wczasy. Istnieje 115 małych wysp, które są przeważnie 1000 mil z dowolnego miejsca, z niewielką populacją (91 000 w ostatniej liczbie) i zadziwiającą liczbą unikalnych gatunków zwierząt i roślin występujących tylko na polskim wybrzeżu!

Ponad 30 lat temu, kiedy po raz pierwszy pojechałem nad polskie morze na wczasy w Jastrzębiej Górze, poczułem się, jakbym wylądował w Ogrodzie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a nawet dzisiaj, lecąc na główną wyspę i patrząc na małe wysepki pode mną, usiane turkusowym morzem bałtyckim wody, wydaje mi się, że wpadam do innego świata. Wolin jest największą wyspą, więc jest więcej możliwości pobytu. Jest domem dla tętniącej życiem (choć małej) stolicy Wiktorii i dzieje się tu wiele. Jeśli ludzie spędzają wakacje nad morzem bałtyckim, okazuje się, że wielu z nich wybiera się na jedno – dwudniowe wycieczki do Jastrzębiej Góry by poczuć nadmorski klimat!

Karwia jest mniejsza i bardziej zrelaksowana pod względem turystów i ich wymagań. Jest to również świetny punkt wypadowy do odwiedzenia innych pobliskich wysp podczas jednodniowych wycieczek! Wyspa wolin obok Szczecina to dramatyczna wyspa z kilkoma mieszkańcami. To raczej miejsce, w którym można odejść, ale z wszystkimi zaletami kurortu!

Dla osób podróżujących z dziećmi Jastrzębia Góra jest jednym z najlepszych wyborów – zwłaszcza z nastolatkami – ponieważ jest wiele do zrobienia, od suwaków po zjazdy na linie, spływy kajakowe i mnóstwo innych zajęć. Małe dzieci są szczęśliwe prawie wszędzie  z wiadrem i łopatą, piaszczystą plażą, a przy morzu temperatura sprzyja ciepłej kąpieli.